Anunț

Collapse
No announcement yet.

Accelerare de la 80 km/h pana la 120 km/h

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

La test pe cluster acul imi merge pana la 120..deci pana la capat. Din cate tin minte cand ma mai uitam cu vcds prin blocurile de masura apa nu mi-a trecut niciodata de 80 grade (ma uitam pt injectoare) dar acul era la 90. Parca nici caldura nu a fost asa "fierbinte" azi iarna. G62 e schimbat anul trecut...OEM. O sa schimb si termostatul , sa stau linistit. Ce marca recomandati? Behr?

Comment

eu am pus wahler anul trecut si sunt multumit de el.
      Daca faci ceva, nu vei fi intotdeauna fericit; dar nu vei fi niciodata fericit fara sa faci ceva.

Comment

sunteti intr-un off-topic adanc....

n-am cronometrat-o inca, cu toate ca zilele astea i-am cad dat fugareala. Acum ar fi bine de masurat... Cert e ca, dupa fugareala, se ridica mai repede in ture...

Comment

Lovere, ai vazut ce-ai facut cu acul tau, ai dat startul la 11 posturi off-topic?! GATA! Azi sau maine fac si eu testul!
          "Sa fii al doilea inseamna sa fii primul care pierde" (Ayrton Senna)

Comment

Salut baieti,

Am facut si eu testul cu 0 - 100 si 80 - 120 cu vag-com-ul si acestea sunt rezultatele:
            0 - 100 - 12.6 secunde, lasata in D si cu un start nu prea bun
            80 - 120 - 8 secunde, in tiptronic

- Passat, An 2000 Break, Motor ATJ, cutie automata ( off topic, acul de la motorina era pe rosu, si erau si doi burtosi in masina )

O sa fac niste teste mai amanuntite, dar trebuie sa gasesc un loc unde pot sa ii dau talpa
            Last edited by LionSam; 06-08-2014, 12:13.

Comment

Nah luati si de la ozeneu un test...eu am cronometrat 5.8 secunde, faceti si voi la mine, sa vedeti cat va iese! La fel si la mine, ca la Ciprian, la 70 km/h, doar 1.800 RPM, in viteza a patra, cutie de AJM in 5 trepte.

http://s1320.photobucket.com/user/Al...ml?sort=2&o=24

Bloc motor + chiulasa de AWX, dar la baza e un AJM resoftat de la 115 la 155 CP, test cu masina neincarcata, doar soferul.
              Last edited by Alex-F1; 06-08-2014, 20:06.

Comment

Eu scot sub tine lejer dar nu am diesel:))

Comment

Hahahha, ne-ai rupt fasu cu asta. Pai tu vii cu uzina :-)

Comment

Pai fa si tu un topic la sectiunea benzinare si acolo clar o sa fii tata lor...asta pana nu apare unu' cu un W8!

Uite asta de ex. n-a scos sub mine si e cu 2.8 V6 hihihihi ...si mai sunt si altii pe-acolo si nu au sub 6 secunde nicicare, deci m-as mira sa ma faci tu chiar asa "lejer" cum ai zis!

Last edited by Alex-F1; 06-08-2014, 20:33.

Comment

trebuie sa fac si eu un astfel de test ca sunt curios cat scoate AVF-ul meu. cum vreti testul? pe panta in jos sau pe panta in urcare?:))))
                      influenteaza foarte mult aspectul drumului, corect ar fi toti pe acelas drum, cu inclinatie egala fie in sus fie in jos

Comment

Si tu acum....topicul asta e cum e si ala cu consumul...e asa ca sa mai ne laudam si noi care e mai smeker :-))

Comment

cel mai corect este cu rotile din fata suspendate si atunci sa vezi timp:)))))

Comment

Pai pe drum drept bre, ce moloz, nici in sus, nici in jos...

Comment

stiu ca trage bine passatul tau ca am vazut in drum spre sighisoara, e peste un AVF cu 130 CP

Comment

Duci si tu AVF-ul tau pe la 160-170 de cai frumosi si te-ai scos!

Comment

Working...
                                X