Anunț

Collapse
No announcement yet.

Filtru de particule - resoftare!

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

Softul dacă nu e făcut bine va scoate fum. Totul ține de sincronizarea injectiei
    "Radacina convingerilor inseamna...experienta!!!", N. Iorga
    Diagnoze VCDS Ross-Tech OEM 19.6

Comment

Salut se poate sa ma ajute cineva cu un soft pt un passat cod bqw i fost anulat hard dpf iar acum ar trebui resoftat dar nu am softul necesar.....
      Multumesc

Comment

I-a legatura cu userul vicius_the_one (de mai sus) si te va ajuta sigur.

Comment

Postat în original de ioanidis84 Vezi Post
          Salut se poate sa ma ajute cineva cu un soft pt un passat cod bqw i fost anulat hard dpf iar acum ar trebui resoftat dar nu am softul necesar.....
          Multumesc
          Ar trebui sa mentionezi ca soliciti un fisier cu dpf_off "GRATUIT".

PS. ti-am trimis un email. Nu l-ai primit, nu l-ai citit sau nu te-a multumit??
          Diagnoza si chiptuning. Testari, activari/dezactivari functii, Log-uri in mers, DPF/EGR-OFF, rescrieri pentru HotStart, module airbag...etc...etc

Comment

Nu vreau gratis nimic nu despre asta este vorba ,dar nu vazusem mesajul de la tine si trecu se ceva timp de cand am vorbit si am considerat ca nu se poate...ulterior ti am raspuns

Comment

sunt incepator in ale softurilor, si vin si eu cu o intrebare, am anulat dpf la un passat 2010 si urmeaza sa il scriu maine pe masina, cum pot sa imi dau seama ca e softul ok, trebuie sa dispara eroarea din cluster si stiu ca mai sunt niste senzori care nu ar trebui sa ii mai vada care ar fi acestia. mutumesc.

Comment

Nu inteleg de ce va bagati unde nu stiti. Ajunge ti sa stricati masinile oamenilor, cum a mai patit un baiat de aici.
                Mindfucker

Comment

eu am pus o intrebare pentru siguranta, idee am dar vreau sa fiu sigur, daca nu poti sa raspunzi la subiect mai bine il urmaresti, forumul este pentru ajutor la urma urmei nu pentru critici. si nu cred ca cineva de pe aici a studiat in scoala softurile.

Comment

Cu atitudinea asta nu vei obtine vreodata ajutor pe nici un forum. Sunt multi care ti-ar putea raspunde la intrebari. Doar ca se ivesc 2 probleme. Prima ar fi ca operatiunea asta se face inca pe bani buni. Si al doilea aspect este ca pentru pomana trebuie o atitudine mult mai umila. Si eventual, dupa cum zicea Dinica, o poveste buna.

Comment

nu e vorba de pomana aici, atitudine am bineinteles fata de cei care se baga aiurea in seama, faptul ca se fac bani buni din asta cunosc, insa asta era o intrebare despre rezultatele softului, nicidecum despre cum se modifica acestea, ma interesa exact daca mai apar la vcds pe grupurile destinate filtrului de particule, valori sau pur si simplu acestea nu mai sunt valabile. sper ca m-am facut inteles , nu vreau pomana, vreau doar niste informatii care nu scot nimanui banii din buzunar, si de asemenea nu vreau sa ofensez pe nimeni dar nici nu imi place sa se bage cate unul aiurea sa comenteze daca nu raspunde la subiect. Stima !

Comment

Auzi la vasi o atitudine mai umila ...cristian stai linistit ca nu o sa te ajute nimeni aici ,nu mai incerca ca incerci degeaba ...din asta se fac bani multi si noi inca nu am reusit sa depasimacesta faza, e mai bine sa cautam pe forumuri pe afara si sa ne uitam cu invidie la ei ....ca aia pot si noi nu putem, ca aia se ajuta si noi nu o facem dar asta este....iti zic eu cauta pe mhhauto intreaba acolo si sigur ti se va raspunde ori pe celelalte siteuri de specialitate.
                        Am pus si eu un soft din asta si din ce stiu eu grupurile nu dispar ,nu mai stiu sigur care sunt ale parca 60 si ceva ...pt passat b5.5 cel de 136 de cai te pot ajuta si eu cu ceva informati daca pentru asta ai nevoie?

Comment

Hai ca iti dau si eu un mic sfat.
                          Grupurile raman, mai exact grupul 70 si 75, insa trebuie demontat calculatorul masini si rescris ceva in el, mai exact incarcatura filtrului care ramane mereu pe 0% si parca si temperatura din interiorul filtrului.
                          Dar la masina care vrei tu sa ii anuleizi filtrul o sa aibe o problema, mai exact masina este euro 5 (sigur daca e 2010), iar dupa anularea filtrului o sa fie euro 4, iar asta o sa iti dea ceva probleme cu baieti de la RAR.
                          P.S :Daca vrei iti fac maine un print pe canalele 70 si 75 sa faci o comparatie
                          Last edited by danutz08; 31-12-2015, 18:26.

Comment

Mulțumesc frumos. Am rezolvat. Grupurile la edc17 sunt între 101 și 105. Am aflat exact cum trebuie să arate după modificare.

Comment

Buna seara cunoscatorilor.
                              Am si eu un Passat B5,5 din 2005 motor 2 TDI 136 de cai ,cod Motor BGW.
                              Pe vag da eroarea ca nu mai am aditiv pt regenerare...imi puteti spune daca cumpar acel aditiv il pot baga acasa sau trebuie dus la service cu unelte speciale.
                              Lichidul in acel revervor este sub presiune?
                              Imi poate face regenerarile dese din cauza lipsei acelui aditiv?

Comment

Postat în original de Cristinel21 Vezi Post
                                Buna seara cunoscatorilor
                                Buna asta! Eu de ex. nu-s asa de cunoscator (din pacate), dar cu siguranta vor fi colegi care-ti vor raspunde la nelamuriri.
                                "Sa fii al doilea inseamna sa fii primul care pierde" (Ayrton Senna)

Comment

Working...
                                X