Anunț

Collapse
No announcement yet.

Jante dublate

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

• Jante dublate

Salut colegi.am si eu o intrebare,as vrea sa imi pun jante dublate si as vrea sa stiu daca o sa am probleme cu R.A.R-ul. j-ul o sa fie cam 10 pe spate si fata 8,5,as vrea sa stiu daca a avut cineva probleme pe chestia asta.am vazut pe forumuri unii care au avut probleme cu politia si unii care zic ca nu este nici o problema.din cate stiu eu la noi in carte nu este trecuta latimea jantei(j-ul),numai dimensiunea jantei si cea a cauciucului.astept raspuns.mersi

Daca se pastreaza dimensiunea anvelopei si roata nu iese in afara caroseriei este ok dar cu 10j...

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
    Pietonul este o invenție diabolică, menită să-i chinuie pe șoferi.

Comment

Pei (sa zicem) ca in talon ai trecut 195 (latimea anvelopelur).....tu cum pui 225 (sa zicem)???
      E normal sa ii sara in ochi politistului si sa te opreasca....plus ca Politistii stiiu cu ce se manca Passat B5.5 ca au in dotare acest model!
      E ilegal orice modificare adusa masinii si tot ce NU e omologat de RAR....simplu!!!

Comment

Pai o sa iasa in afara caroseriei,dimensiunea o sa o pastrez

Pai o sa pastrez dimensiunea cauciucului 205/55 16,numai j-ul il modific

Deci o sa fie problema ca o sa iasa janta din aripa??
        Last edited by Alex-F1; 19-11-2017, 22:32.

Comment

In cartile noi este trecuta si latimea jantei. Inca nu este trecut ET-ul. Cu garcea cred ca-i la noroc. De RAR eu zic ca nu scapi nesifonat.

Comment

Working...
          X