Anunț

Collapse
No announcement yet.

Pierd antigel

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

• Poti sa decuplezi webasto si sa mergi asa fara el o perioada. Sa-i scoti furtunele si alimentarea ca sa vezi daca-ti mai face presiune.
    Nimic nu este intamplator...
    Broker de asigurari.
    ex my car: Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74 kw, an fab. 2001

Comment

• Pai mai bine ii scoate siguranta la webasto. Daca ii scoate furtunele trebuie sa le cupleze cumva ca altfel nu pierde antigelul?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

• Pai ideea este sa nu fie ceva blocat in webasto de aia ziceam si logica ca ii punea ceva dopuri sa nu piarda antigel.
        Broker de asigurari.

Comment

• Daca le scoate din webasto, trebuie cuplate intre ele, nu dopuri.
          Webasto se "inseriaza" pe furtunul care iese din chiulasa si intra in caloriferul din bord. Asta daca e montat corect.

Comment

• Sau asa. Credeam ca are T-uri. Nu am vazut sau mai bine zis nu am fost atent la cum este montat webasto.
            Broker de asigurari.

Comment

• Salut, am si eu o intrebare in legatura cu flansa aceea din spatele chiulasei, acum o luna sa zic am schimbat`o pentru ca imi curgea antigel pe acolo, acum vad ca si cu asta noua imi curge dar pe la acel furtun care cred ca vine din calorifer, si intra in flansa si se prinde cu o siguranta de sarma sau ceva de genul, intrebarea e daca acel furtun are in el vreo garnitura sau ceva, ca eu n`am vazut sa fie nimic pe acolo, cand "cuplez" acel furtun in flansa noua vad ca are putin joc nu sta asa de fix, daca il pun in flansa veche sta fix, nu se misca. Sa nu fie buna nici flansa asta noua ce am luat`o.

Comment

• Este un oring (inel) de cauciuc in interiorul cuplei de plastic. Este destul de gros fata de ce se gaseste pe piata in acele cutii cu diverse modele.
                Broker de asigurari.

Comment

• Ai idee de vreun cod sau ceva de la acel cauciuc? Mersi.

Comment

• Oringul nu se gaseste ca si piesa OEM de schimb separat. Se gaseste ca piesa OEM, tot furtunul cu cupla cu tot. Este cam 150 lei.
                    Broker de asigurari.

Comment

Working...
                    X