Anunț

Collapse
No announcement yet.

Pierd antigel

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

• Postat în original de Borisake Vezi Post
    Poza este cu telefonul facuta?!
    Da, de ce?
    "Sa fii al doilea inseamna sa fii primul care pierde" (Ayrton Senna)

Comment

• te laudasei tu intr-un post ca iti luasei smartfeon si nu mai aveai bani sa cumperi volanul de la mine.hihihihihihihihi.

Comment

• Pana la urma smartfonul a fost cadou de la parintii mei, dar banii tot s-au dus pe altele, iar volanul cu comenzi, fiind doar o fitza, va trebui sa mai astepte...pana cand, nu stiu...

Comment

• dau si pe datorie.

Comment

• Buna asta! Datorie nu obisnuiesc, dar in 2-3 rate n-ar fi rau.

Comment

• decizia iti apartine, daca ti-l doresti fac un gest pt tine vb la modul cel mai serios.gandeste-te si vb pe pm ca deja poluam topicul.

Comment

• Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1452665176901.jpg
Views:	1
Size:	79,1 KB
ID:	419366 intr-adevar pe acolo curgea antigelul, pe furtun este un T in care era bagat un dop ,iar langa colier avea o crapatura de 1 cm pe unde mi-a aruncat 10 l antigel si vreo 20 de apa ...atat am bagat in total ! Ideea e ca am scapat foarte ieftin

Comment

• Buuuun, deci am fost baftosi amandoi, am dibuit buba si am scapat ieftin!!!

Comment

• Postat în original de Alex-F1 Vezi Post
                    Da, de ce?
                    Eram doar curios. Asa te face sa nu mai cari aparatul foto cu tine. Adica este mai smart. Vezi ceva, scoti repede telu si hap.
                    Nimic nu este intamplator...
                    Broker de asigurari.
                    ex my car: Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74 kw, an fab. 2001

Comment

• Asta asa e.

Comment

• Va salut dragi colegi. Am si eu o problema cu furtunul din imagine. Are cineva idee daca exista un oring sau vro garnitura sau pur si simplu se fixeaza cu siguranta?
                        Ideea este ca dupa iarna asta furtunul a inceput sa "supureze antigel" si din cand in cand trebuie sa completez cu antigel. Atasez si o schema cu furtunul.
                        A mai schimbat cineva furtunul asta?
                        Este cel care duce in caloriferul de caldura?
                        Stima

LE: furtunul se afla in spatele chiuloasei. am pus si o poza mai elocventa(sper :)) )
                        Fișiere atașate
                        Last edited by sorinelil; 10-02-2016, 18:37.

Comment

• Tizule, fix pe ala l-am schimbat si eu. Da are un oring. L-am schimbat si tot imi pierdea apa. Tare am impresia ca eu am intrat aiurea-n chiuloasa. Cred ca tot pe acolo imi pierdea si acum doi ani.
                          Em am luat de la Remus mai demult furtunul ala si l-am schimbat cu totul din chiuloasa-n calorifer si vad ca acum ii ok. Dar mie la ger imi pierdea apa. Semn ca se strangea oringul si pierdeam pe langa el.

ATENTIE ca sunt de doua dimensiuni. Eu l-am avut pe cel lung. Este cam cu 10 cm mai lung. Furtunul unde vine prins de cupla, in mod normal nu are colierul ala, are un inel metalic ambutisat. Eu am taiat acel inel si am schimbat furtunele intre ele (mie trebuindu-mi cel lung) si am pus acel colier elastic. Treaba vad ca-i uscata la mine acum, dar mai astept un ger sa vedem ce zice.
                          Broker de asigurari.

Comment

• Tizule, la mine "supureaza" daca apas pe el, dar ffff putin. El pisca fix unde este siguranta evidentiata prin sageata rosie.
                            Furtunul trebuie schimbat cu tot cu "cupla" aia de vine inspre chiuloasa? sau doar furtunul?
                            Oring-ul este intre chiuloasa si cupla sau in interiorul furtunului?
                            Capatul celalalt vine mufat in copartimentul baterie si de acolo pleaca inspre interiorul bordului?
                            Inainte de a-l desface, trebuie sa goleasc instalatia de antigel ?
                            Cat a fost furtunul la remus? STIMA
                            Fișiere atașate

Comment

• Da bre asa imi pisa si mie. Tot pe la cupla, unde ai facut sageata. Ai oring si in cupla (din cauza lui l-am schimbat ca nu tinea etanseizarea) si intre cupla si chiuloasa. Cu celalalt cap nu iti fa probleme, este banal. Dai jos colierul si il scoti fara probleme.
                              Am preferat sa schimb furtunul la cupla ca sa nu mai umblu in ea. Cum iti ziceam, la mine furtunul era mai lung in comparatie cu ce am primit de la el. Pt mine fu cadou furtunul.
                              Broker de asigurari.

Comment

• salut.de o vreme un prieten de al meu cu passat,motor awx,are probleme cu antigelul.a fost sub minim a completat pana la maxim si in 80km a f la loc sub minim.sub masina nu este nici o pata de apa sau altceva.mentionez ca pe la intercooler pierde putin ulei.o parere unde ar putea verifica,incepe o posibila rezolvare?multumesc

Comment

Working...
                                X