Anunț

Collapse
No announcement yet.

Marca distributie

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

mda, din pacate se cam practica pe la noi chestia asta! eu cand am schimbat la passatul meu distributia, am pus tot kitul complet chiar daca pompa de apa, rolele si cureaua pareau inca bune, insa intinzatorul acela hidraulic era varza, nu mai tinea aproape deloc, deci putea sa-mi sara de la punct oricand! faza e ca atunci cumparasem masina si nu stiam cand a fost schimbata distributia ultima data, asa ca nu m-am riscat cu ele! deci nu va zgarciti la bani cand vine vorba de asa ceva ca poate mai tarziu o sa va para rau! faza este ca poate pe moment unele piese inca sunt bune dar trebuie sa va ganditi ca mai mult ca sigur nu o sa tina inca 60 000 sau chiar 90 000 si poate peste cateva mii o sa trebuiasca sa umblati iar pe acolo si stim cat este de lucru in comparatie cu alte masini! asta in cazul in care nu se rupe ceva pe acolo si atunci dam in alte belele! eu am vazut un lucru bun la nemti si anume ca ei nu se risca deloc cand vine vorba de distributie si schimba tot ce este pe acolo, inclusiv toate semeringurile caci este tare nasol sa te trezesti, la cateva mii de km dupa ce ai facut distributia, ca iti curge ulei pe la un semering si ca sa-l inlocuiesti, o sa fie nevoie sa demontezi inca o data toata distributia, deci alti bani alta distractie!
    Lumea vede, aude si vorbeste! Dar vede rau, aude putin si vorbeste aiurea!

Comment

Eu ce kituri de distributie oe am montat in ultima perioada au venit curele conti pana la urma toti producatorii au niste standarde pe care trebuie sa le respecte indiferent ca se fabrica in romania sau in germania sau mai nou piese oe made in china

Comment

ei asa au zis ca pompa de apa nu este pe distributie si e pe cureaua de accesorii mai exact
        Last edited by passattdi_alex; 05-01-2013, 11:54.

Comment

Minciuni. Iti garantez ca aste antrenata de distributie, m-am uitat acum in etka.

Comment

Si atunci de ce imi acorda garantie pana la 60.000 km????

Comment

daca motorul masinii tale este pd adica ajm atunci sigur este pe distributie,verifica daca restul pieselor si implicit pretul este ptr tipul tau de motor

Comment

eu zic ca daca acorda garantie stiu ei ce fac imi schimba toata distributia plus nu stiu ce amortizor in afara de pompa de apa toata chestia cu manopera ma costa 1000 ron

Comment

Postat în original de passattdi_alex Vezi Post
                  Si atunci de ce imi acorda garantie pana la 60.000 km????
                  Pentru ca ei nu stiu acest lucru, cand o sa desfaca distributia si o sa vada ca si pompa de apa e antrenata tot de cureaua de distributie, o sa se schimbe datele problemei si o sa iti spuna atunci ca si pompa e tot pe distributie.

Comment

Re: Marca distributie

Atat e obligat minim sa iti dea. Maxim iti poate da si 500.000, dar cine lucreaza in pierdere?!.....
                    "Radacina convingerilor inseamna...experienta!!!", N. Iorga
                    Diagnoze VCDS Ross-Tech OEM 19.6

Comment

Chiar am facut distributie la A4 motor ajm, avea 280000km, distributie neatinsa, originala.Omu nu o schimba dar sau rupt paleti pe pompa de apa si nu mai avea caldura.
                      Pe curea se mai vedea ceva urme de scris, 4 cercuri si .... dayco.

Comment

La AFN pompa de apa este pe accesorii dar daca va curge, trebuie sa dai iar toata fata jos ca sa o inlocuiesti
                        X E R O X U
                        servicii de fotocopiere si birotica in Cluj-Napoca

"A LIE TOLD OFTEN ENOUGH BECOMES THE TRUTH" Lenin - Valbil si in democratie/capitalism nu doar in marxism.

Ai grijă ce îți dorești. S-ar putea să se îndeplinească!

Comment

omu are ajm cod de motor,eu zic sa iti iei si pompa de apa,ptr un mil jumate stai linistit,vezi ca treaba cu garantia e relativa o sa vezi daca doamne fereste o sa ai probleme cu ea cum o sa puna baietii problema

Comment

Re: Marca distributie

Postat în original de misu tdi Vezi Post
                            Chiar am facut distributie la A4 motor ajm, avea 280000km, distributie neatinsa, originala.Omu nu o schimba dar sau rupt paleti pe pompa de apa si nu mai avea caldura.
                            Pe curea se mai vedea ceva urme de scris, 4 cercuri si .... dayco.
                            E imposibil. Nu tine peste 200.000km.
                            "Radacina convingerilor inseamna...experienta!!!", N. Iorga
                            Diagnoze VCDS Ross-Tech OEM 19.6

Comment

Am gasit acest site: http://www.kituri-distributie.ro/marca/volkswagen/1 (fara a face reclama si stiind ca sunt preturi si mai mari de atat si mai mici decat cele de aici) si vad ca exista si cel OEM. Oricum toate sunt fara pompa de apa. Eu am facut distributia in 2008 si de atunci am facut decat..28.000km, dar anul asta se fac deja 5 ani si va trebui sa schimb din nou. Oricum schimb totul si cu ocazia asta vreau sa schimb si antigelul. Dar asta mai la vara. De aceea va intreb ce sa aleg ca si brand.
                              /O o\===(\x/)===/o O\
                              VW PASSAT Variant
                              TDI, AVF, Leather + Navi, Chrome Pachet, Tiptronic

Comment

Daca ai doar 28000 km si stii ca in urmatorii 5 ani nu faci mai mult de 60000 km eu nu cred ca se merita sa schimbi tot, schimba doar cureaua.

Comment

Working...
                                X