Anunț

Collapse
No announcement yet.

Interfete de diagnoza - cu ce scanam si ce putem face

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

• Kilometri stocati in EDC15 si 16 nu sunt neparat kilometri reali , se pot citi kilometrii EDC15 si 16 doar pe anumite motorizari diesel la anumite masini . Treaba asta e mai mult ca o forma de marketing
    Odorizante auto California Scents ( PRET PROMO ) - 0764.540.110
    Interfete diagnoza auto multimarca si dedicate ( www.auto44.ro ) - 0764.540.110

Comment

• Nici la mine nu se citesc din EDC 15/16 cu 11.3
      Se pot afla din alte "componente"? Din cutie de exemplu se pot citi (e automata)?
      Asigurari RCA | Roviniete | Asigurari calatorie | Accesorii auto | Piese auto

Comment

• Nu prea cred, la mercedes merge din abs.

Comment

• Cablul meu cred ca s-a bulit... desi becul e verde .. zice ca interface: not found. Reinstalat softul, driverul .. incercat cablul pe un B5 si un B5,5 ... nu functioneaza... cred c-o sa-l trimit la resoftat si sa-mi puna vcds functionabil si pe windows 8
          Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

Comment

• Pot afla cu VAGCOM daca softul actual din ECU este original sau modificat?
            Am inteles ca daca schimbi injectoarele masinii si pui alt cod trebuie modificat si in ECU. Eu vreau sa ma asigur ca softul actual stie de injectoarele care sunt acum pe masina...cum verific treaba asta?
            Asigurari RCA | Roviniete | Asigurari calatorie | Accesorii auto | Piese auto

Comment

• Pe ECU la finalul seriei ai doua litere, alea trebuie sa corespunda cu ce-ti arata VAG-ul la conectare.
              Daca ECU nu-ti cunoaste injectoarele iti dai seama imediat. Motorul are un mers neregulat, cu intreruperi puternice ca si cum nu-ti functioneaza un injector si cand turezi un pic, par ca functioneaza, deci nu este cazul tau.
              Nimic nu este intamplator...
              Broker de asigurari.
              ex my car: Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74 kw, an fab. 2001

Comment

• Problema

Imi apare in timpul auto scanului. Nu stiu ce sa-i mai fac. Nu mai merge nimic dupa ce imi apare eroarea.
                Am varianta 11.3.0 beta. Precizez ca lucrez cu data modificata, in 2012 pt a nu-mi dat out of date, bla, bla. Care stie, as vrea o rezolvare.
                ”Destinul conduce o jumatate din viata fiecarui om, iar caracterul cealalta jumatate”
                Alfred de Vigny.

Comment

• Salut baieti. Intrebare: foloseste cineva vreo aplicatie de android pt scanare? Am auzit ca-s destul de bune pt chestii de baza + ca poti sa vezi in timp real diferiti parametrii. Mi se pare foarte comod sa pot folosi telefonul sau tableta la scanare si nu ditamai laptopul. Singura problema ar fi ca e nevoie de un adaptor bluetooth. Aici vroiam de fapt sa ajung. Vinde careva astfel de adaptoare? Sau si-a cumparat cineva de undeva si poate sa ofere un feedback? Ca am gasit cateva variante pe okazii, insa nu stiu cata incredere pot avea in produsele alea; unele sunt suspect de ieftine..

Comment

• Eu am. Plang dupa bani. Am dat 60 lei pe unu. Doua saptamani a functionat, acum ii de bibelou.
                    Broker de asigurari.

Comment

• Off

De asta imi era frica. Stiu ca multe din cele de la noi nu sunt originale. As lua originala, insa deja la cate copii sunt, nu le mai pot deosebi, asa ca o sa ma orientez spre un site din afara.

Comment

• Vrei interfata originala? Vorbesc eu cu cineva si iti aduce una originala care-si face update de pe site-ul lor fara probleme, dar mi se par bani aruncati pe geam daca nu o pui la munca.
                        Broker de asigurari.

Comment

• Si tot nu mi-a raspuns nimeni.
                          ”Destinul conduce o jumatate din viata fiecarui om, iar caracterul cealalta jumatate”
                          Alfred de Vigny.

Comment

• Si mie imi apare cateodata,ies din ea si revinnu mai face dupa.rezolvarea este update
                            Nici viitorul nu mai e ce-a fost
                            Daca vrei sa-l faci pe Dumnezeu sa rada...fa-ti planuri !

Comment

• Lovere, am incercat de vreo 2-3 ori dar la fel face. O sa mai incerc..daca nu merge, bag picioarele si ii fac vant pe geam.(stau la 4 )
                              Alfred de Vigny.

Comment

• Raffy nu poti sa ii faci update , o sa o blochezi de tot in cazul in care nu are protectie . Incearca sa o dezinstalezi , apoi cu un FTclean stergi toate porturile usb de recunoastere si instalezi interfata de la zero . Daca face la fel trebuie reprogramata(desi daca sa blocat 1 data se va bloca si dupa update din cauza chipset-ului) sau alta noua
                                Odorizante auto California Scents ( PRET PROMO ) - 0764.540.110
                                Interfete diagnoza auto multimarca si dedicate ( www.auto44.ro ) - 0764.540.110

Comment

Working...
                                X