Anunț

Collapse
No announcement yet.

Loguri turbina - Realizarea si interpretarea lor

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

• Tot in grupuri in partea de jos ai un buton. Apesi si urmaresti cand isi face procesul.
    Nimic nu este intamplator...
    Broker de asigurari.
    ex my car: Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74 kw, an fab. 2001

Comment

• Salutare! Cineva care se pricepe mai bine imi poate spune daca exista vreo problema in log-ul atasat? B5. 5, awx.
      Motorul merge rotund, fara zgomote ciudate, doar ca am noxe mari pe aparat, si daca o calc brusc uneori am lag. Injectoarele sunt ok, mai putin unul la care am valori 1.2-1.4 la ralalnti, la cald. In sarcina urca pana la 2, dar mi se pare putin probabil sa nu imi iasa noxele din cauza acelui injector. Multumesc!
      Fișiere atașate

Comment

• E destul de mare valoarea de 1.2-1,4, posibil ca din cauza lui sa ai NOx mare. In log se vede ca urca greu pana pe la 1700-1800 rpm , apoi dintr-o data urca repede presiunea. Eu zic ca ai turbo murdar, ar fi bine sa încerci o curățare . Un turbo care agata plus un injector defect pot fi cauza noxului.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

• Multumesc pentru raspuns. Problema NOx rezolvata, am facut azi ITP, si mi-a iesit 0.9 din 3, deci f bine. Ramane problema lag-ului.

Comment

• Poate ne spui și cum ai rezolvat, poate pe unii ii va ajuta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

• Nu am facut nimic, in luna mai am facut MOT(ITP) in UK, iar cel de la statie mi-a zis sa am grija ca am noxele cam mari. Azi am facut un test NOx la o statie diferita, si inspectorul mi-a zis ca stau foarte bine. Nu am schimbat nimic de atunci, in afara de furtune vacuum si ulei.

Comment

Working...
              X