Anunț

Collapse
No announcement yet.

Intefata VAG-COM probleme / DRIVERE / WIN

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

Trebuie sa-ti fie inregistrata interfata ca sa poti sa te bucuri de toate functiile. Mai precis, nu te lasa pentru ca nu ii crack-uita. Cand ti-ai cumparat-o, nu ai primit si codu de inregistrare sau crack-ul?
    Passat 1.9 TDI 85kw ATJ

Comment

am primit decat un cd la ea...in fine ma vandut-o si incerc sa trec la alta versiune!

Comment

salut am cumparat si eu o interfata anul trecut 11.11.0 am intstalato pe windows 7 starter si mi-a mers fara probleme dupa o luna a inceput sa-mi faca probleme si am lasat-o balta acum am luat-o din nou la puricat si am downloadat versiunea mai noua 11.11.5 si am reinstalat-o pe xp sp3 si mi-a cerut o reprogramare a interfetei de la 1.82 la 1.92 am facut reprogamare dupa care am dezinstalat versiunea 11.11.5 si am sters si folderul si am reinstalat 11.11.0 cand ma conectez pe masina dupa ce fac test mi-o gaseste fara probleme la kan da not ready mentionez ca o folosesc pe un seat leon 1m 1.6 16v din 2001 cod motor aus iar apoi cand dau sa scanez pe engine imi scaneaza cateva secunde in arata ca nu are erori iar apoi parca incearca singura sa scaneze din nou si imi da un mesaj interface status =-2 interface not ready! si imidaca cateva cauze posibile si pentru detalii sa-i dau iar test dar face mereute la fel si mai da un mesaj too many communication errors to continue daca poate sa ma ajute cineva. multumesc

Comment

can ready nu are cum sa iti dea pe o masina din 2001 pentru ca nu are can........in rest cred ca tine de update-urile pe care le-ai facut.......in general nu e bine sa upgrade-zi clonele pentru ce pentru fiecare versiune se folosesc memorii diferite,din cate stiu eu
          Vand si montez LED-uri ,instalatii xenon.Roll up/down geamuri,diagnoze VAG.Vand si montez tempomat.
          Vand
          si montez switch-uri OEM pentru portiere.Interventii mecanice si electrice. Tel: 0740 146 883

Comment

ms de raspuns dar ce e de facut?

Comment

Se gaseste pe undeva pe net o explicatie/schema a campurilor si casutelor din vag com?

Comment

Postat în original de Ratonul Vezi Post
                momentan am probleme cu interfata pe laptopul cu win me... (pe care nu pot instala xp ca am numai 32mb ram). in profil nu-ti gasesc nici un nr de tel. ideal ar fi un connex :)
                cat ram ai?
                Nici viitorul nu mai e ce-a fost
                Daca vrei sa-l faci pe Dumnezeu sa rada...fa-ti planuri !

Comment

Lovere, ala-i banat de cand era lupul catel.
                  Nimic nu este intamplator...
                  Broker de asigurari.
                  ex my car: Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74 kw, an fab. 2001

Comment

mirarea ramane totusi la ce vroia sa faca el cu ram-ul ala de 32

Comment

Re: Intefata VAG-COM probleme / DRIVERE / WIN

Ratonul a scris in 2010 .......e si banned
                      "Radacina convingerilor inseamna...experienta!!!", N. Iorga
                      Diagnoze VCDS Ross-Tech OEM 19.6

Comment

si el a fluierat in biserica?

Comment

Rau de tot.
                          Nimic nu este intamplator...
                          Broker de asigurari.
                          ex my car: Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74 kw, an fab. 2001

Comment

interfata erraoare.pdf

cine ma poate ajuta.
                            probleme interfata ...am cumparat-o acum 1 an ...am folosito pe wind 7 ...a mers ceva vreme ..dintr-o data a cerut update ,am dat si gata o fost ...da 2 errori pe wind 7
                            am instalat-o si pe xp ...nu vede interfatra (adica mufa )...
                            ce sa ii fac?
                            astept un sfat ...

Comment

Nu se face update de soft la interfetele made in China (clone), ele se utilizeaza cu versiunea de VCDS pentru care sunt facute, ai doua variante acum, ori iti cumperi alta noua, ori iei legatura cu cniky si vezi cat te costa sa o faci pe asta:

http://www.passatb5.ro/showthread.ph...atii-interfete

Comment

nu ai debifat optiunea de update?
                                options/user interface and identification stanga jos selectezi sa nu isi faca update!mi-e greu sa cred ca nu stii golane!
                                Last edited by passat lover; 17-03-2013, 20:17.

Comment

Working...
                                X