Anunț

Collapse
No announcement yet.

Intefata VAG-COM probleme / DRIVERE / WIN

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

Re: Intefata VAG-COM probleme / DRIVERE / WIN

Daca scrie 805 atunci sa nu bagi mai mult de atat. Softul il gasesti linistit pe net chiar la ross-tech.
    Dar daca spui ca ti-a stricat-o ce vrei sa mai faci cu softul?
    PS: poti incerca cu un update stoper pe viitor ca sa-si mai faca update automat. Daca vrei iti pot da soft de 704 care are updaterul stopat deja si am si update stoper separat

Comment

Re: Intefata VAG-COM probleme / DRIVERE / WIN

Nu mai ai ce face cu ea. Vorbeste cu Azazell pe forum aici si ti-o repara.
      "Radacina convingerilor inseamna...experienta!!!", N. Iorga
      Diagnoze VCDS Ross-Tech OEM 19.6

Comment

am achizitionat si eu o interfata de diagnoza saptamana trecuta, am primit la ea cd cu vag-com 3-11 , 409 si vcds lite.vag-com-ul nu-mi merg nici 3.11 si nici 409 pentru ca am windows 7 (am instalat virtual machine, am pus xp, da nu merge, le incurca rau si nu iese nimic, n-am nicio cunostiinta cu laptop pe care are xp si nici eu nu vreau sa pun minuni dual boot pe laptop ca e in garantie cu win7 cu licenta, asa l-am luat si i-am sunat pe baieti la emag si daca pun alt os decat cel furnizat de ei pa-pa garantie).VCDS-ul Lite e singurul care merge, da e.....Lite si nu prea pot sa fac nimic cu el, nu pot sa fac autoscan, adaptation.Rugaminte:are cineva un VCDS compatibil pt. interfata mea si care sa fie activat?Multumesc anticipat!

Comment

@Mihai pai ti-l cer cand te prind pe YM sau poate mi-l trimiti tu pe mess te rog. Aceleasi mail ca ID-ul. Multumesc.
          2017 Volkswagen Jetta Style 2.0 TDI | pure white

Comment

Pentru cei care au interfete de diagnoza Vag-Com 3-11, 409 si au sistem de operare Windows 7 :-pe 64 biti-nu merge decat vcds
            -pe 32 biti-cand se instaleaza softul Vag-com se da click dreapta-run as administrator-se instaleaza (cand se termina instalarea, apare un mesaj "reinstall using recomended settings", ignorati si apasati "this program is installed correctly") apoi din shortcut-ul de pe desktop click dreapta-run as administrator si merge fara probleme!
            Last edited by doktor_tz; 22-02-2011, 17:14.

Comment

salutare,am o problema,nu mai pot configura interfata cu programul,nu stiu de ce,dar am urmatoarea eroare Com Port Status:Innaccessible! ce pot sai fac?
              Fișiere atașate

Comment

Da click dr pe My Computer/Porprietati/Divece Manager si la comuri iti va aparea interfata cun ? galben. Dai cl dreapta si update (ceva de genul), si selectezi folderul vare ti l am dat eu ca sa-si instaleze driverele pentru USB

Comment

Am si eu o interfata VagCom 812.4.
                  Totul functioneaza corect, insa, mi se sterge programul tot timpul dupa cateva minute.
                  Am oprit antivirusul pana la urmatoarea restartare a laptopului.

1. Cum pot face sa nu se mai stearga programul, ca e enervant sa tot caut CD-ul si sa-l reinstalez, ca imi sterge si installerul comprimat .rar.
                  Folosesc Win7 64 biti.
                  2. Pot instala o versiune mai noua? (cea care e pe siteul RossTech de xemplu)
                  Multumesc anticipat
                  Last edited by Adrian80; 22-05-2011, 14:11.
                  2012 VW CC 2.0TDI 170CP
                  Ex Touran Exclusiv 2008 2.0TDI DSG , Ex Passat 1.6 2004
                  Ex VW Passat B5 '98 1.9TDI, AFN 110 CP, variant, automat

Comment

1. Doar vag comul il sterge?
                    2. Daca bagi versiune mai noua arde interfata

Comment

1. Sterge programul si installerul. Cred ca il vede ca virus.
                      2. Ok, am sters versiunea cea noua.

Cum rezolv punctul 1?
                      2012 VW CC 2.0TDI 170CP
                      Ex Touran Exclusiv 2008 2.0TDI DSG , Ex Passat 1.6 2004
                      Ex VW Passat B5 '98 1.9TDI, AFN 110 CP, variant, automat

Comment

Pai inseamna ca antivirusul e de vina. Baga Microsoft Essentials, antivirusul de la ei, ca e bun si nu cred ca iti mai face asta

Comment

Buna,

Am achizitionat si eu de curand o interfata vagcom 106 cu soft in engleza si in romana (VCDS 908.2). Am reusit sa instalez softul in engleza - functionare OK, dar in romana nu reusesc. Dupa ce-i fac testul zice ca interfata nu este conectata la masina si driverele USB sunt vechi.

Multumesc pentru intelegere.

Comment

contacteaza-l pe cniky pe forum, le repara
                            "Radacina convingerilor inseamna...experienta!!!", N. Iorga
                            Diagnoze VCDS Ross-Tech OEM 19.6

Comment

Pai slabe sanse sa mearga si cu soft de 106 engleza si cu 908 romana

Comment

salutare baieti, mi-am luat un vag com kkl si cand dau autoscan imi verifica doar 2 module dupa abs da eroare iar daca vreau sa modific relantiul merge dar cand sau save nu se salveaza si imi da eroarea urmatoare:Sorry This function requires Vag-Com to be registered an activated! Please contact the author or your distribuitor for an activation code!
                                oare e interfata prea slaba? nu inteleg din moment ce ma loghez cu codul 12233 si relatiul se modifica de ce nu pot sa-l salvez?

Comment

Working...
                                X