Anunț

Collapse
No announcement yet.

Codari, Adaptari, Recalibrari, Activare functii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

• am inteles, dar modificarea din mile in km se poate face cu vag-com ?
    iar daca da imi puteti lasa un tutorial va rog ?

Comment

• [Select]
      [17 Instrument Cluster]
      [07 Coding]
      xx? xx: Versiune Tara
      Atentie! 0 poate fi vazut ca Germania, dar mai nou este inclusa in optiunea 1.

1 - Europa (EU)
      2 - USA (US)
      3 - Canada
      4 - Marea Britanie (UK)
      5 - Japonia(JP)
      6 - Arabia Saudita(SA)
      7 - Australia (AUS)
      [Transfer coding]
      [Do it!]

Comment

• Salut, am un Passat B5.5 din 2004 căruia i-am schimbat farurile cu halogen cu unele bi-xenon Hella. Dacă montez cantarele de leveling trebuie activata și funcția din calculatorul mașinii? Menționez ca farurile au fost plug&play, nu am făcut nici o adaptare. Va multumesc

Comment

• salut , stiti cum pot activa range cu vagcom ?

Comment

• Nu poti cu vag-com!
            Ai nevoie de Vag Conmander cu care sa citesti eeprom din ceasuri.

Comment

• Cu vag eeprom as putea activa range?

Comment

• Nu. Nici nu exista vag eeprom. Ai nevoie de VAG COMMANDER!

Comment

• Ba exista: http://mhhauto.com/Thread-VAG-EEPROM...Setup-119-FREE

Comment

• Ala e doar programul. Programe sunt o gramada.
                    Interfata conteaza.
                    Daca tot ai pus linkul citeste macar ce zic baietii acolo , nu doar copy -paste!
                    O singura varianta de cablu functioneaza cu acest program, cel 409.1 de culoare albastra care foloseste un convertor serial. In rest nu merge cu nici un cablu vcds.

Comment

• Ca sa nu va certati ca exista/nu exista, e o captura de pe laptopul meu.

Comment

• Spune-ne si ce cablu ai folosit impreuna cu programul .

Comment

• E un cablu albastru(se vede in poza)la "origine" e de la un vag 407 DAR..il folosesc si la DTT 2000.

Comment

• Cu cablu clona albastru KKL cu convertor usb to serial merge acest programel. L-am testat si eu azi, am scos de la naftalina blul 409.1, citeste si scrie eeprom.
                            Dar cu cablu original vag-Com nu o sa functioneze.
                            Si decat sa o tot sucesti stanga-dreapta mai bine iei un vag commander si gata.

Comment

• Mie imi spui sa mi iau komander ??

Daca te uiti bine in poza la mine NU lipseste vag k+kan

Comment

• Codari, Adaptari, Recalibrari, Activare functii

:)) Nu tie !
                                Un user de mai sus întreba daca poate activa range cu vag-Com. Si i-am zis ca nu, doar cu vag commander poate.
                                Si apoi el a intrebat daca merge cu vag eeprom programer. Si eu i-am zis ca merge dar doar cu cablul albastru care are KKL . Nu cu cablul cu care a venit vcds. El sigur are o versiune mai noua de 409.1 .

Deci degeaba ai program daca nu ai cablu, sau invers.
                                Cu cablul albastru mai merge sa activezi roll-up geamuri din cheie cu un programel ceh , fara sa ai nevoie de vds pro [emoji14]
                                Last edited by Laurentiu Utiu; 03-04-2016, 21:48.

Comment

Working...
                                X