Anunț

Collapse
No announcement yet.

RED of the EAST [RVM'S B5 - AJM]

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

• Multumesc frumos, hai ca nu-s chiar chinnezarii, sunt japoneze
    VOLKSWAGEN PASSAT B5 - 1.9 TDI AJM

Comment

• Back in bussiness. Lumanari noi pentru faza lunga, H1. FULL LED !

Pe langa asta, ma declar total multumit de cauciucuri, sunt mai mult decat ai putea avea pretentii de la niste cauciucuri low budget. Franare buna, si nu prea te lasa sa te joci cu masina, ceea ce ma face sa spun, PRO pentru Sumitomo Tyres.
      Last edited by #rvm; 19-12-2018, 17:07.

Comment

• Bun asa, sa te lumineze sanatos, cat mai mult timp! De unde le-ai luat si cu cat?
        "Sa fii al doilea inseamna sa fii primul care pierde" (Ayrton Senna)

Comment

• Multumesc ! 150 de lei de la un tip din orasul meu, le-a luat pentru el personal si nu i-au incaput pe o Alfa, asa ca le-am preluat si-asa cautam sa-mi iau iar daca tot s-a ivit ocazia, pac pe masina

Comment

• Am renuntat la ideea de retapitare a volanului, si am trecut la OE cu piele perforata. De cel vechi daca este cineva interesat PM.

Comment

• Pai da, e altceva, bravo, sa-l invarti cu folos!

Comment

• Mulțumesc frumos!

Comment

• Frumos, frumos

Comment

• Multumesc, urmeaza ceva grile, nu stiu daca de passat sau de superb pe negru. Zilele astea vreau sa schimb un cap de planetara, si pompa abs. Dupa care sa speram ca punem ceasurile alea frumoase ce stau in cutie momentan :))

Comment

• Daca pui grile de superb si iti pastrezi 2 butoane de avarie ai un mare dislike

Comment

• Da, da si de la mine!

Comment

• Clar nu vor ramane 2 butoane de avarii, si-asa actualul mi se pare pus prea la distanta fata de mine cand stau la volan, deci clar il urcam sus acolo intre grile sa fie frumos :D

Comment

• Salut ! Am revenit cu un mic update la topic, s-a pus praful rau pe aici :D Masina inca este la mine si a mai primit cateva modificari necesare dar si frumoase din punctul meu de vedere :D

1. Ambreiajul a cedat. A fost inlocuit cu unul CUSTOM de la Atix Performance. S-a trecut la masa simpla, placa intarita si disc kevlar pentru un plus de rezistenta in ce va urma.
                            In prezent am cam 20000 de KM cu el si se prezinta ireprosabil. La inceput a fost zgomotos, dar cu timpul inveti sa conduci masina asa si nici nu mai bagi de seama la fel si pasagerii.

2. Masina a primit upgrade pe partea de iluminat. Faruri cu lupa DEPO cu interior negru, LED H7 lunga-scurta dar si pozitii. De asemenea s-a rezolvat problema cu iluminatul la interior caruia nu i-am dat de cap 5 ani de zile. La interior s-au schimbat becurile cu unele LED albe. In partea din spate am trecut la LED frana-pozitii rosii si semnalizare LED portocalie.

3. UPGRADE la franele pe fata. Discuri ROTINGER 288 cu placute ATE.

4. Prin incercarea esuata de a trece la cluster de B5.5 deoarece masina nu este CAN, am ales varianta schimbarii iluminatului trecand la ALB, inele cromate si acele de pe cluster-ul B5.5 cat si clima ( nu au mai ajuns led-urile dar se rezolva zilele astea tinand cont ce este afara ). S-a mai facut UPGRADE si la blocul de lumini, am trecut la ce cu functie auto avand functiile coming-leaving home.

5. Nu in ultimul rand, am schimbat inchiderea centralizata si cheia avand un aspect mai OEM. Deoarece aveam cheia simpla si urata + o telecomanda separat pentru inchiderea centralizata.

Mai jos va las cateva poze cu masina. S-au mai schimbat 2 etrieri pe spate, discuri si placute din nou tot pe spate, furtune, ulei, filtre dar astea nu se mai pun. Mecanic se prezinta bine, asteptam vara pentru un upgrade la jante si suspensie sau o culoare mai deosebita, in functie de cum ma mai decid pana atunci. Sper ca sunteti bine in perioada asta. Va salut !

P.S: Grilele asa au murit :D Dar promit ca le schimb :))

Last edited by #rvm; 25-03-2020, 00:06.

Comment

• Salutare!

Sa-i fie de bine toate modificarile si, sa te duca multi km!

La culoare nu as umbla, cel putin in poze, arata bine. Rotile/jantele au nevoie de un upgrade.

S-auzim de bine!

Comment

• Salut, cum se vad becurile cu led in far cu lupa ? Lumineaza bine ? Ma bate gandul sa renunt si eu la xenon si sa pun led, dar nu stiu daca lumineaza la fel de tare.

Comment

Working...
                                X