Anunț

Collapse
No announcement yet.

Passat B5.5 Alb

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

• Ai facut o greseala la instalatia prizei. Firul de ceata al lampii trebuia taiat din lampa si dus la switch ul din priza, ca atunci cand ai cuplata remorca sa stinga ceata de pe masina si sa ramana doar pe remorca.
    Mindfucker

Comment

• Pai asa ii facuta instalatia electrica. Firul care venea in lampa l-am pus in mufa albastra, din albastra merge in priza pozitia 2 si din switch vine inapoi in mufa albastra. De aici merge la mufa stopului.

Comment

• Mai adaug cate ceva la colectie.

-capacele de la vasul pt lichidul de servo si filtrul de aer

-semnalizare secventiala

Am terminat cu instalatia electrica la senzorii de parcare fata, doar decupajul a mai ramas in bara.

https://youtu.be/neh6phCzTw8

Comment

• Incep sa asamblez masina, senzorii in bara fata o sa ii montez cu alta ocazie, momentan nu mai am timp si rabdare sa stau la bibilit.

Azi am reusit sa imi montez bara fata, schimbat switch capota, instalatie electrica pentru rabatarea oglinzilor din telecomanda si butonul oem,semnalizarea secventiala, becuri noi 4300k d2s(China power, ca deh... am dat 3 mil pe 2 Osram si unul face figuri in nici 100 ore de functionare) si bineinteles ca am avut surpriza sa vad ca mi ars balastul la farul drept. Am avut noroc totusi ca am gasit local un far complet la pretul unui balast ��

Comment

• Multa munca...pacat cu euro 3.

Comment

• Nu e panica pentru ai

Comment

• Incepe remontarea pieselor.

Am reusit sa remontez plafonul, mocheta,plansa de bord,portbagajul (la mai vopsit o data). Saptamana care vine sper sa termin cu montajul. O sa mai ramana de facut instalatia electrica pt coloana electrica(nu gasesc nicaieri sa cumpar sh o mufa de la calculator, trebuie sa comand pe AliExpress), perdeluta electrica si mai trebuie sa fac instalatia pentru alimentarea releului de la suspensie. Pana acuma foloseam butoanele modificate de la Onstar, insa in ultima perioada incepea sa faca figuri butonul si trebuie sa gasesc un alt buton pentru releul acela. Acestea o sa le mai fac cu timpul fiindca nu e nevoie sa desfac prea multe, cablurile fiind trase deja de acuma.

Comment

• Nu merge mufele de a8 de la coloana? Fa mi o poza cu mufa sau un cod ceva, poate am/gasesc eu.
                  Mindfucker

Comment

• Nu stiu de la ce se mai potriveste. Codul e 443 972 963 a

Comment

Working...
                    X