Anunț

Collapse
No announcement yet.

Curatare faruri interior

Collapse
X

• Filter
  • Ora
  • Show
Clear All
new posts

• Curatare faruri interior

Salutare ! Am observat ca s-a acumulat praf pe sticla din interiorul farurilor si as dori sa stiu daca este cineva care ma poate ajuta si poate desface farurile si curata sticla din interior (contracost, evident). Sunt dispus sa ma deplasez oriunde in tara pentru asta, atata timp cat stiu ca o sa rezolve problema. Mentionez ca am faruri cu bi-xenon...
    “If one day the speed kills me, don't cry. Because I was smiling.” (Paul Walker)

Al nostru ca bradul Iulica de la tine din ograda nu se ocupa (si) cu asa ceva?

P.S.: N-ai nicio sticla acolo, totul e plastic.
    "Sa fii al doilea inseamna sa fii primul care pierde" (Ayrton Senna)

Comment

L-am intrebat si pe Iulian si mi-a zis ca nu se ocupa de asa ceva...
      Da, e plastic, scuze, s-a despus praf pe acel plastic in interiorul farului si de aceea trebuie desfacut farul, curatat si capsat la loc !
      “If one day the speed kills me, don't cry. Because I was smiling.” (Paul Walker)

Comment

Mai bine le lasi asa, eu am mai spalat dar se duce cromul de pe ele. La cele cu xenon oem poti sa scoti proiectorul prin spate si sa il desfaci complet, il cureti sau schimbi reflectorul daca e cazul sau daca ai cu ce si vei avea lumina.
        Instalatii Xenon, Inlocuire switch-uri portiere, Coming home/Leaving home
        Vand/ Montez computer bord, tempomat, diagnoza, activari, etc
        Inlocuiesc display-uri maxidot si minidot. 0741 213 595
        POSTATUL PE FORUM IN STARE DE EBRIETATE STRICT INTERZIS...DAU BAN

Comment

Si daca scot afara proiectorul cu becurile, spal apoi plasticul cu apa si detergent, las sa se usuce si apoi le pun inapoi, risc ceva ?!?

Comment

daca le speli cu apa si detergent, la urma sa le clatesti cu apa distilata ca sa nu ramana pete de la apa de la robinet.

Comment

Working...
            X